Події та новини

 • ПРЕМ
   23-02-2022

  ПРЕМ'ЄРА!!!

  Оголошено дати прем'єрних показів вистави ''MAMASHA KURAZH''

  П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.
  П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.

  Режисерка вистави – Оксана Дмітрієва, художниця – Наталія Денисова. Композитори - Катерина Палачова та Олег Каданов, аранжування - Сергій ''Flanger'' Кондратьєв.

  Запрошуєм на прем’єру 19, 20, 25, 26 березня.
 • Опитування серед глядачів театру
   22-12-2021

  Опитування серед глядачів театру

  Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.
  Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.

  Поділіться, будь ласка, Вашими думками та зауваженнями. Заповніть анкету та візьміть участь у розіграші запрошень до театру, яке ми проведемо в січні.

 • УВАГА! Посилення карантинних обмежень
   04-12-2021

  УВАГА! Посилення карантинних обмежень

  Шановні глядачі, просимо звернути увагу! Відповідно до рішення Кабінету Міністрів з 6 грудня 2021 року будуть діяти нові правила для відвідування закладів культури.

  24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
  24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.

  З 6 грудня 2021 року відвідування театру можливе лише за наявності документу про принаймні одне щеплення проти COVID-19, або негативного тесту чи сертифікату про одужання.

  Це обмеження не застосовується до осіб, що не досягли 18-річного віку.
 • В Україні триває кампанія
   22-11-2021

  В Україні триває кампанія ''Місяць цифрової грамотності''


  53% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації оголосило масштабну інформкампанію, яка надихне на навчання цифрових навичок.

  Місяць цифрової грамотності проходить у межах національного проєкту Дія.Цифрова освіта в листопаді 2021 року.

  У Міністерстві цифрової трансформації закликають лідерів думок і соціально відповідальні компанії долучатися до ініціативи.

  Щодня впродовж місяця планується:

  -розповідати про цифрові компетентності та проводити інтерактивні квестові завдання на вивчення кожної з компетентностей;

  -складати національний тест з цифрової грамотності Цифрограм для громадян, а також Цифрограми для вчителів, медиків, держслужбовців, міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL;

  -проводити в соцмережах конкурси на тему цифрової грамотності з подарунками;

  -організовувати освітні онлайн-події;

  -презентувати покрокові інструкції щодо використання онлайн-сервісів.

  Спеціально для Місяця цифрової грамотності розроблено набір промоматеріалів, якими можна скористатися для публікацій онлайн й привернути увагу до ідеї цифрової грамотності.

  Детальнішу інформацію та освітні серіали можна знайти на сайті Дія. Цифрова освіта.

 • Вистава
   11-09-2021

  Вистава ''РАЗ-ДВА-ТРИ-ЧОТИРИ-П`ЯТЬ – ВІННІ ПУХ ІДЕ ШУКАТЬ'' здобула перемогу на ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ОГЛЯДІ – КОНКУРСІ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК «ПРЕМ’ЄРИ СЕЗОНУ 2019 – 2021»


  На сцені Полтавського академічного театру ляльок 10 вересня відбулося урочисте оголошення результатів традиційного огляду-конкурсу, що організовує Національний центр міжнародної спілки діячів театру ляльок «UNIMA – Україна».

  Наша вистава ''РАЗ-ДВА-ТРИ-ЧОТИРИ-П`ЯТЬ – ВІННІ ПУХ ІДЕ ШУКАТЬ'' здобула перемогу в номінаціях «Найкращий акторський ансамбль» та «Найкраща акторська робота з лялькою» - Віталій БУРЛЄЄВ – Вінні-Пух.
  Також вистава нагороджена дипломами в номінаціях «Найкраща оригінальна музика до вистави» - Катерина ПАЛАЧОВА, «Найкраща режисура» - Олександр КОВАЛЬ, «Найкраща сценографія і ляльки» - Віктор НІКІТІН, «Найкраща акторська робота з лялькою» - Ігор МІРОШНИЧЕНКО - Ослик Іа та Вікторія МІЩЕНКО – П’ятачок, а також «найкраща вистава для дітей шкільного віку».

  Щиро вітаємо наших переможців!
 • Ушел из жизни выдающийся мастер сцены, великий актер-кукольник, народный артист Украины Алексей Юрьевич Рубинский
   22-06-2021

  Ушел из жизни выдающийся мастер сцены, великий актер-кукольник, народный артист Украины Алексей Юрьевич Рубинский

  Театральное искусство Украины понесло тяжелую утрату. Утром 22 июня ушел из жизни выдающийся мастер сцены, великий актер-кукольник, народный артист Украины Алексей Юрьевич Рубинский.


  Театральное искусство Украины понесло тяжелую утрату. Утром 22 июня ушел из жизни выдающийся мастер сцены, великий актер-кукольник, народный артист Украины Алексей Юрьевич Рубинский.

  Народный артист Украины родился 27 декабря в 1952 году в городе Днепропетровск. Его театральная жизнь началась в далеком 1971 году, когда он был зачислен в Харьковский институт искусств им. И. П. Котляревского на кафедру театра кукол под руководительством народного артиста Украины Виктора Андреевича Афанасьева. И ни для кого не было удивлением то, что талантливого студента после окончания института в 1975 году, позвали играть в Харьковский государственный театр кукол под руководством тогда еще В.А. Афанасьева

  Уже в 1976 году В.А. Афанасьев включает А.Ю. Рубинского со спектаклями «Украинский вертеп» и «Комедия о Петрушке» в состав участников 12-го Международного конгресса и фестиваля UNIMA (Международный союз кукольников), проходивших в Москве. В 1979 г. А.Ю.Рубинский как главный исполнитель в спектаклях «Украинский вертеп» и «Комедия о Петрушке» участвовал в Международном фестивале, посвященном 50-летию UNIMA, который проходил в Бельгии. На обоих фестивалях театр получил дипломы. В театре Алексей Юрьевич сыграл более 140 ролей. А.Ю. Рубинский в совершенстве владел всеми системами кукол, начиная от перчаточных и тростниковых, заканчивая марионетками, а также сложнейшей системой – мимическими куклами. Известен он не только как блестящий мастер кукловод, но и как прекрасный артист живого плана, а также как замечательный исполнитель авторских пародий, шаржей, эстрадных миниатюр и импровизаций. Его актерский диапазон возможностей неоднократно получал высокие оценки на различных международных и региональных фестивалях.

  Отличительная особенность, которая выделяла А. Ю. Рубинского - это мастерское владение психологической манерой исполнения. Умение добавить кукольному образу психологическую нагрузку можно уверенно назвать вершиной актерской техники. Алексей Рубинский также вел активную театральную и общественную деятельность вне театра. В июне 1997 А.Ю. Рубинский основал и возглавил в качестве президента Харьковскую городскую общественную организацию деятелей театра кукол (ХМГОДТК). Театр А. Рубинского с авторской программой «Миниатюры» участвовал в региональном фестивале театров в г. Днепропетровске в марте 2000 г., и в большой акции, которая представила театральное искусство Украины на международной арене - на Всемирном фестивале театров кукол в г. Шарлевиль-Мезьер (Франция) в сентябре 2000 г.. Целью организации было создание модели передвижного репертуарного театра кукол, которое определяло поиски нового эстетического направления этого вида искусства. В этом же году ему была присуждена премия им. Кропивницкого Национальным Союзом Театральных Деятелей Украины за высокие творческие достижения в искусстве театра кукол. 2002г. - муниципальная премия им. И.А. Марьяненко за высокий профессионализм, пропаганду театрального искусства, исполнительскую, педагогическую и общественную деятельность. С 1972 г. А.Ю. Рубинский параллельно работал как художник-график. В 1993 г. состоялась его первая персональная экспозиция в помещении театра кукол. Персональные выставки проводились также в библиотеке им. В. Короленко (1994), в Харьковской городской художественной галерее (1999). Вышли в свет авторские альбомы художника. Известный А.Ю. Рубинский и как автор ряда книг: «Мистическая сущность кукол, играют», а также уникальных исторических исследований «Харьковский театр кукол: история, анализ традиций и школы», «Очерки по истории Показательного театра кукол в Харькове».

  Мир потерял величайшего и талантливейшего Человека с большой буквы. Нам всем будет очень не хватать Маэстро сцены, творца кукольного искусства, талантливого писателя и художника, прекрасного исследователя и просто замечательного человека. Всегда помним, уважаем, любим и скорбим.

 • УВАГА: ПРЕМ
   20-05-2021

  УВАГА: ПРЕМ'ЄРА!

  Відкрито продаж квитків на прем'єру вистави «Історія роду, який згубили марні надії, бойові півні та безпутні жінки» за мотивами латиноамериканських романів

  Прем'єрні покази вистави відбудуться 25 та 26 червня, а також 2 та 3 липня 2021 року.
  Прем'єрні покази вистави відбудуться 25 та 26 червня, а також 2 та 3 липня 2021 року.

  Автори твору - Лєна Лягушонкова, Катерина Пенькова

  Режисер вистави - заслужена артистка АРК О. Дмітрієва

  Художник - Н. Денисова

  Композитор - К. Палачова

  Балетмейстер - І. Фалькова
 • Казка для маленького зайчика
   12-11-2020

  Казка для маленького зайчика

  17 листопада у нашому театрі відбудеться прем’єра вистави

  Зворушлива історія про дружню сім'ю зайчиків, де найменший з них щиро вірить в чудеса. Зайчик бачить величезний світ дорослих і поспішає його пізнати, а добрі батьки допомагають йому зберегти віру в диво.


  Режисер вистави - заслужена артистка АРК О. Дмітрієва

  Художник - Н. Денисова

 • Презентуємо новинки сезону!
   21-08-2020

  Презентуємо новинки сезону!

  Тепер Ви зможете подивитися деякі вистави у суперкамерному форматі – на нашій малій сцені у зимовому саду.

  На них можна буде прийти класом, групою дитячого садку або просто зібравшись кількома родинами.
  На них можна буде прийти класом, групою дитячого садку або просто зібравшись кількома родинами.

  Вам навіть не треба відстежувати ці спектаклі у репертуарній афіші – виставу можливо замовити на будь-який зручний для вас час за телефонами: 731-12-24,+38(097)266-92-72.
 • Відкриття 82-го театрального сезону
   20-08-2020

  Відкриття 82-го театрального сезону

  Відкриття театрального сезону відбудеться вже цього тижня!

  Нарешті, друзі, наша вимушена розлука закінчується, і ми страшенно раді зустрічі з вами! Відкриття 82 театрального сезону відбудеться вже цього тижня – 22 серпня чекатимемо вас на виставі «Їжачок із туману».
  Нарешті, друзі, наша вимушена розлука закінчується, і ми страшенно раді зустрічі з вами! Відкриття 82 театрального сезону відбудеться вже цього тижня – 22 серпня чекатимемо вас на виставі «Їжачок із туману».

  Ті, кому не вдалося посміятися над пригодами Незнайка у березні, зможуть надолужити пропущене 23 серпня. Ну а наступного тижня, 29 і 30 серпня – прем’єра вистави «Раз-два три-чотири п’ять – Вінні-Пух іде шукать!» І знайде він, безперечно, чимало нових друзів)))

  Не хвилюйтеся – ми вжили всіх необхідних заходів, щоб перебування в театрі стало для вас максимально безпечним. Що ж до нового сезону – ми докладемо усіх зусиль, щоб зробити його надзвичайно цікавим, і щоб наше спілкування за будь-яких обставин більше не переривалося!